Naše služby

Ve všech ordinacích MUDr. Dany Korbové Vám poskytneme kompletní stomatologickou péči, ať už potřebujete akutně ošetřit bolavý zub, nebo k nám jdete na prevenci. Ošetřujeme pacienty z celého okolí Pelhřimova a staráme se i o dětské pacienty.

Preventivní péče

Nelze dost zdůraznit význam, jaký má pravidelná preventivní péče pro dlouhodobé zdraví Vašich zubů. V našich ordinacích přistupujeme k prevenci důsledně a děláme všechno pro to, abychom co nejdříve odhalili zárodky nepříjemných onemocnění a předešli těm vznikajícím. Preventivní péče v ordinaci začíná zevrubnou vstupní prohlídkou a preventivní vyšetření se pak opakují v ideálním případě dvakrát ročně. Pečlivou pozornost během nich věnujeme nejen stavu chrupu, ale také sliznic nebo lymfatických uzlin. Kontrolujeme také všechny existující výplně nebo protetické práce. Abychom si byli naprosto jisti, že je Váš chrup v pořádku, provádíme pravidelně také rentgenová vyšetření (kompletní snímek chrupu zhotovujeme obvykle v delších intervalech).

Záchovná stomatologie

Zubní kazy jsou zdaleka nejčastějšími onemocněními zubů – většina z nás s nimi má bohaté zkušenosti a ví, že léčba probíhá bezbolestně a velmi jednoduše. K léčbě běžných zubních kazů využíváme různé typy zubních výplní, a je na Vás, budete-li si z nich chtít vybrat tu, která do Vašich úst lépe esteticky sedne a vizuálně se ztratí, nebo vsadíte na tradiční amalgám.

Endodoncie

Endodontické ošetření zubů je jedno z těch relativně složitějších, která v rámci standardní stomatologické péče provádíme. Přistoupit k němu můžeme v případě, že se Váš zubní kaz rozrostl natolik, že zasáhl i kořen zubu. Jde o efektivní, a většinou i jedinou, cestu jak zub zachránit a nemuset přistoupit k extrakci. Podstatou tohoto ošetření je vyčištění zubních kanálků a jejich následné zaplnění kořenovou výplní.

Protetika

Ani případná ztráta zubu nebo celých jejich skupin, ať už jako následek nemoci nebo úrazu, není pro současnou stomatologii podstatným problémem. Protetické práce zhotovujeme tak, aby do Vašich úst zapadly v co největší míře. Nepocítíte tak podstatný rozdíl ve vzhledu Vašich zubů ani v jejich funkčnosti.

Zhotovujeme a aplikujeme

  • fazety

  • korunky

  • můstky

  • snímatelné náhrady

Estetická stomatologie

Pomoci Vám dokážeme i v případě, že netoužíte jen po zdravých, ale také po zářivě bílých zubech. V rámci estetické stomatologie máme v ordinaci k dispozici bezpečné a účinné metody bělení zubů, které jsou ve spojení s lékařským dozorem ve všech aspektech vhodnější než jakékoli domácí metody bělení.